Jesteś tutaj:
EKIDEN 2014

EKIDEN 2014

Dziesiąta edycja Accreo Ekidenu zdominowana została przez zawodników w żółtych koszulkach Stowarzyszenia Kondycja. Raz po raz, któryś z nich mijał strefę zmiany. Warto dodać, że w tej edycji w barwach Kondycji, pobiegło pięć drużyn, czyli aż trzydziestu zawodników.
Najszybsza ekipa, w składzie: Przemysław Osełka, Krzysztof Wasiewicz, Michał Bernardelli, Krzysztof Kielak, Tomasz Rębiś i Andrzej Jankowski, uzyskała czas 02:30:02 i uplasowała się na drugim miejscu wśród 767 drużyn startujących w tym roku. Równocześnie zawodnicy Kondycji aż o 8 minut poprawili swój czas z zeszłorocznej edycji. Niestety nie wystarczyło to do wygrania zawodów, choć zwycięstwo było o włos. Najlepsi w tym roku byli zawodnicy New Balance Team, którzy pokonali maratoński dystans w 02:28:22.
Pozostałe drużyny Kondycji też spisały się rewelacyjnie, zajmując miejsca: 40, 149, 275 i 335.
Warto przypomnieć, że w poprzedniej edycji EKIDEN’u Kondycja zajęła pierwsze miejsce. Także tegoroczny sukces nie jest jednorazowym incydentem, a wynikiem zarówno ciężkiej pracy trenerów: Wiesława i Renaty Paradowskich, jak i samych zawodników.
Wszystkim zawodnikom Kondycji gratulujemy udanego startu!
Na zakończenie warto również pochwalić Kondycję, nie tylko za wspaniałe wyniki sportowe, lecz także za przemyślaną politykę w kwestii budowania nowego pokolenia trenerów. W tej edycji objawił się bowiem talent trenerski Krzyśka Wasiewicza, który nie tylko swoim biegiem, ale również rewelacyjnym wsparciem mentalnym dla ostatniego zawodnika w drużynie, przyczynił się do sukcesu drużyny. Serdeczne podziękowania. 