Jesteś tutaj:
10 lat Kondycji.

10 lat Kondycji.

Jubileusz 10-lecia powstania Stowarzyszenia Rekreacyjno-Sportowego Kondycja

W dniu 23 listopada 2018r. uroczyście obchodzono Jubileusz działalności Stowarzyszenia Kondycja.
10 lat wcześniej, w 2008r. roku kilkuosobowa grupa sympatyków biegania, na czele z trenerami Renatą Paradowską oraz Wiesławem Paradowskim, postanowiła zawiązać drużynę lekkoatletyczną pod nazwą ABC Kondycja. Po kilku latach drużyna przyjęła nazwę SRS Kondycja.
Początkowo treningi odbywały się na żużlowej bieżni w rejonie Starostwa Powiatowego w Piasecznie przy ul. Chyliczkowskiej oraz w Lesie Kabackim. Z czasem treningi, kierowane przez Renatę i Wiesława Paradowskich, znalazły swoje miejsce na tartanowej bieżni lekkoatletycznej na Stadionie Miejskim GOSiR przy ul. 1 Maja w Piasecznie.
Przez cały okres działalności stowarzyszenia swoje umiejętności kształtowało i kształtuje, doskonaliło i doskonali wielu biegaczy, którzy są widoczni na dystansach 5km, 10km, maratonach, półmaratonach, ultramaratonach w kraju oraz poza jego granicami. To tu, w SRS Kondycja, narodziła się Mistrzyni Polski na 800m, Oliwia Malmon, oraz Brązowa Medalistka na 1500m, Aleksandra Plocińska czy Brązowy medalista w Biegach Górskich Piotr Szczepański.
SRS Kondycja ma na swoim koncie organizację wielu imprez sportowych, wśród których znajdują się: bieg rozgrywany co roku w Lasach Chojnowskich koło Żabieńca pod nazwą Frog Race, Piaseczyńska Piątka, Mila Konstytucyjna, Bieg Złotych Liści, Bieg z Pasją i Pupilem, Memoriał Lecha Abramowicza, Bieg św. Franciszka w Kędzierówce, Bieg św. Jana w Prażmowie, Cross Mikołajkowy oraz Memoriał Sławomira Rosłona, na którym wystąpiło wiele sław lekkoatletyki, np. Karolina Łozowska, Anna Sabat, Dawid Żebrowski, Damian Czykier, Mateusz Borkowski, Yared’a Shegumo, Olha Lyakhowa, Aino Paunonen, Marharyta Kachanava, Lisanne de Witte, Laura de Witte, Zan Rudolf,Thomas Roth.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe "Kondycja"
05-500 Piaseczno, ul. 1 Maja 16 · Telefon: 604 466 206
obsługa informatyczna: