Jesteś tutaj:
Tropem Wilczym

Tropem Wilczym

  

Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych to największy cykl biegów pamięci organizowany w Polsce i poza jej granicami.
W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
W tym roku zawodnicy stanęli na starcie w ponad 370 miejscowościach Polski, poza jej granicami (USA, Australii, w europejskich stolicach i na Kresach). Rywalizowali na trasach różnej długości (w zależności od lokalnego organizatora).
Jeden z biegów cyklu rozegrano w Mińsku Mazowieckim, gdzie na trasie biegu o długości 1963 m (odwołanie do roku w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) staną nasz kolega Adam. Oto jego relacja: „W zawodach wzięło udział 110 osób. Większość uczestników wybrała 5km. Ja ze względu na odbyty wcześniejszy poranny trening wybrałem krótszy dystans. Trasa biegu była urozmaicona: asfalt, polna droga oraz solidny podbieg o długości 400m. Niska frekwencja na wybranym dystansie pozwoliła mi na zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji Open.”
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe "Kondycja"
05-500 Piaseczno, ul. 1 Maja 16 · Telefon: 604 466 206
obsługa informatyczna: